تمیز کردن فرش با استفاده از سرکه یکی از روش های از بین بردن لکه ها و کثیفی های فرش است. سرکه دارای مزیت های فراوانی است و به عنوان یک محلول ارزان و در دسترس در مقایسه با دیگر محصولات می باشد.  البته یک نکته که بهتر است قبل از شروع بیان کنیم، این است که حتما بعد از از بین بردن لکه ها و تمیز کردن فرش با استفاده از سرکه، حتما محل مورد نظر خود را آبکشی نمایید تا هیچ اثری از سرکه نماند زیرا اثرات باقی مانده محلول، باعث انتشار بوی نامطلوبی در محل می شوند. در هر صورت هم اگر لکه از بین نرفت، حتما آن را به یک قالیشویی معتبر بدهید و به مسئولی که برای گرفتن فرش به درب منزل شما مراجعه می کند، اطلاع دهید که از چه محلول و موادی استفاده کرده اید.

مزایای تمیز کردن فرش با سرکه

  1. کارایی

همانطور که بیان کردیم، سرکه یکی از بهترین محلول هایی استکه  می تواند باعث از بین بردن انواع لکه از فرش شود. اکثر افراد، هنگامی که برای بار اول از سرکه استفاده می کنند، وقتی تاثیر آن را در تمیزی می بینند، کاملا شگفت زده می شوند. سرکه یک محلول فوق العاده قوی است که می توان از آن در انواع موقعیت های مختلف برای تمیز کردن نیز استفاده کرد. بیشتر لکه های فرش را نیز می توان با سرکه از بین برد.همچنین به شما کمک می کند که به طور همزمان خاک های فرش را در ناحیه مورد نظر کاملا از بین ببرید. در واقع بیشتر محلول های موجود در بازار از خواص سرکه برای پاک کردن و از بین بردن لکه استفاده می کنند.

  1. ارزان بودن

دیگر مزیت استفاده از سرکه برای تمیز کردن فرش، ارزان بودن آن است. شما می توانید سرکه را از هرجا و هر فروشگاهی و با قیمت های ارزان خریداری کنید. پاک کننده های فرش شاید هرکدام خیلی قیمت زیادی نداشته باشند و خرید مداوم آن ها به مراتب هزینه خیلی بیشتری نسبت به سرکه خواهد داشت و از همه مهمتر اینکه در ساخت اکثر آن ها از مواد شیمیایی استفاده شده است ولی سرکه یک ماده کاملا طبیعی است و نیازی به نگرانی از استفاده آن ندارد، فقط بعدا باید قسمت را کاملا با آب بشویید تا بوی سرکه از بین برود.

  1. یک تمیز کننده پاک

نکته بعدی اینکه سرکه یک تمیز کننده کاملا پاک است و هیچ گونه اثر و ردی از خودی برجای نمی گذارد. فقط باز هم تاکید می کنیم که حتما قسمت را بعدا آبکشی کنید تا اثری از بوی سرکه نماند. این محصول چون طبیعی است نسبت به خیلی از مواد شوینده از مواد مصنوعی استفاده می کنند به مراتب اثرات خیلی کمتری برروی فرش شما می گذارد.

  1. متناسب با محیط

یکی از مهمترین مزیت های استفاده از سرکه این است که با محیط زیست کاملا سازگار است. از آنجا که بیشترمحصولاتی که بیرون فروخته می شوند، شیمیایی هستند علاوه براینکه اثرات منفی مخربی برروی فرش می گذارند،  قوطی مصرف شده آن باعث آلودگی محیط می گردد. برای همین قوطی های مصرف شده در مکان هایی که گیاهان زیادی وجود دارد یا حیواناتی نیز از آن مکان عبور می کنند، قرار ندهید. برای اینکار بهتر است که حتما اول درب قوطی را محکم ببندید و آن را در سطل زباله قرار دهید. اما سرکه دارای چنین خاصیتی نمی باشند و هیچ آسیبی به محیط نمی رساند.

  1. ساده

وقتی که قصد استفاده از سرکه را دارید، متوجه می شوید که استفاده از آن چقدرساده است. شما لازم نیست که سرکه را با هیچ ماده ای مخلوط کنید. فقط به خود سرکه و آب نیاز دارید که در هر خانه ای کاملا یافت می شود. اصولا یک قسمت سرکه با ده قسمت آب مخلوط می شود و سپس برای تمیز کردن قسمت از آن استفاده می شود.

باز هم تاکید می کنیم، اگر روش استفاده صحیح آن را نمی دانید، حتما با یک کارشناس فرش در این زمینه مشورت کنید، برای اینکه هر استفاده اشتباه ممکن است نتیجه بدتری داشته باشد حتی اگر سرکه باشد. در صورت پاک نشدن آن رابه یک قالی شویی معتبر بسپارید و به کارشناس مربوطه بیان کنید که چه اقداماتی را برای پاک کردن لکه ها انجام داده اید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =